Cadillac – najbardziej wszechstronny aparat do pilatesu

  • przez

Sprzętów do pilatesu jest sporo, w naszym studio póki co poznaliście reformery i wieżę, – wszystkie w pierwotnej wersji skonstruował sam Joseph Pilates. Wszystko po to, aby ułatwić naukę i trenowanie pilatesu.

Dziś chcemy Wam przedstawić kolejny sprzęt – cadillaca.

Cadillac wydaje się być najbardziej wszechstronnym urządzeniem. Ale dlaczego?

Cadillac, czyli dziwnie brzmiąca nazwa – kojarząca się raczej z samochodem niż ze sprzętem do jakiejkolwiek dziedziny sportu – z jeszcze dziwniejszym wyglądem. Na pierwszy rzut oka – przerażająco skomplikowany sprzęt – pętle, drążki, uchwyty, pasy, sprężyny i to wszystko przymocowane do solidnej stabilnej ramy i „łóżka”.

Cadillac to najbardziej zaawansowane urządzenie do pilatesu, którego zróżnicowane i wszechstronne możliwości wykorzystywane są od lat nie tylko do efektywnego treningu w każdej grupie wiekowej, ale również do rehabilitacji i fizjoterapii. Inspiracją do powstania tego imponującego sprzętu do pilatesu było szpitalne łóżko, w którym pacjenci w pozycji leżącej lub półleżącej wykonują pierwsze ćwiczenia w okresie rekonwalescencji.

Czym więc jest cadillac?

Najprościej mówiąc cadillac do pilatesu to połączenie maty, wieży i reformera o jeszcze bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Cadillac znany jest także pod zupełnie innymi nazwami – z angielskiego Trapeze Tables czy też po prostu jako trapez do pilatesu.

Co wyróżnia cadillaca?

Cadillac to świetne narzędzie do treningu całego ciała. Przeróżne ćwiczenia, które na nim wykonujemy działają na głębokie mięśnie brzucha, plecy, ramiona i poprawiają elastyczność, cadillac jest doskonałym wyborem, gdy szukasz wszechstronności w treningach. Chociaż większość ludzi zakłada, że ​ten trening jest znacznie trudniejszy niż pilates na macie lub reformatorze, cadillac jest łatwiejszą opcją dla osób, którym trudniej jest położyć się i podnieść z podłogi lub są w trakcie fizjoterapii. Dodatkowo cadillac oferuje większą różnorodność ćwiczeń niż reformer lub pilates na macie.

Korzyści z pilatesu na cadillacu

Cadillac oferuje różnorodne ruchy i pozycje ciała. Mamy do dyspozycji sprężyny o różnej mocy, drążki, rękojeści, trapez czy paski. W przypadku ćwiczeń opartych na grawitacji można zawiesić się na pętlach, które będą działać zarówno na mięśnie górnych, jak i dolnych partii ciała. Głębokich mięśni brzucha używamy podczas większości ćwiczeń, co zapewnia wsparcie kręgosłupa, równowagę, siłę i ogólną sprawność. Metalowa rama i trapez mogą również służyć jako dodatkowe ćwiczenia oparte na grawitacji dla pozycji bocznych i zwisania do góry nogami.

Jakich rezultatów mogę się spodziewać trenując na cadillacu?

Chociaż cadillac ma onieśmielający wygląd, aparat ten jest narzędziem dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Podobnie jak w przypadku reformera, ludzie zazwyczaj dość szybko dostrzegają poprawę ogólnej postawy. Staje się ona bardziej wydłużona, z ramionami do tyłu i poczuciem silniejszego i bardziej ustabilizowanego gorsetu mięśni. Podobnie jak w treningu na reformerze, możesz spodziewać się wzmocnienia mięśni nóg, ramion, pleców i tułowia.

Na jakim sprzęcie pracujemy w studio?

W studio wykorzystujemy sprzęt firmy Balanced Body. Jeśli chodzi o Cadillaca to posiadamy model Reformer Trapez Combination czyli połączenie cadillaca i reformera, co oznacza, że na tym jednym sprzęcie możemy zrobić bardzo wszechstronny trening.

Do zobaczenia na treningu!

Zaplanuj wizytę