Magia pilatesowego krzesła

  • przez

Cierpliwość i wytrwałość są istotnymi cechami w ostatecznym pomyślnym wykonaniu każdego wartościowego przedsięwzięcia.

Joseph Pilates

Podobnie jak reformator, krzesło Pilates lub krzesło „wunda” to kolejny z oryginalnych elementów wyposażenia zaprojektowanych po raz pierwszy przez Josepha Pilatesa.

Krzesło Wunda (Wunda Chair) zostało stworzone w 1945 roku przez Josepha Pilatesa, twórcę metody Pilates. Był to jeden z pierwszych aparatów wyposażonych w sprężyny, które były przymocowane do pedału. Krzesło Wunda zostało wymyślone przez Josepha jako pierwszy funkcjonalny przyrząd do domowej siłowni, ponieważ można go przekształcić w zwykłe krzesło.

Do niedawna krzesło uważane było za niszowy sprzęt do ćwiczeń. Znali je tylko wielbiciele Pilates. Teraz jednak poświęcono temu całe zajęcia. Powoli, ale pewnie wkracza do do naszego życia.

Główne cechy krzesła Pilates

Krzesło jest zasadniczo pudełkiem (zwykle wykonanym z drewna) z wyściełanym siedziskiem na górze i pedałem przymocowanym do jednej strony pudła za pomocą sprężyn. Sprężyny te umożliwiają regulację napięcia pedału i służą do ułatwienia lub utrudnienia ćwiczeń.

W zależności od modelu krzesła pedał jest albo jednoczęściowy, albo dzielony pośrodku. Dzielony pedał sprawia, że ​​sprzęt jest bardziej wszechstronny i wspiera ruchy typu rotacyjnego.

Dwa odłączane uchwyty znajdują się po obu stronach krzesła. Można je wykorzystać do uczynienia krzesła bardziej wspierającym lub bardziej wymagającym elementem wyposażenia dla użytkownika.

Joseph Pilates

Jak to działa?

Krzesło świetnie nadaje się do pracy stojącej lub siedzącej. Dodając matę, możemy też ćwiczyć w pozycji leżącej.

Może również działać w przypadku ćwiczeń wykonywanych zarówno z przodu, jak i z tyłu, takich jak ruch wyprostu kręgosłupa zwany „łabędziem”.

Ze względu na małą powierzchnię, ćwiczenia na krześle mogą być dość trudne. Krzesło jest również kompaktowe i można je łatwo przysunąć do cadillaca, aby ćwiczenia takie jak „łabędź” były bardziej osiągalne.

Krzesło Pilates pozwala na większą kreatywność niż niektóre inne maszyny. Można go używać zarówno z pozycji przed pedałem, jak i z pozycji siedzącej z pedałem za sobą.

Jaki sprzęt znajdziesz w naszym studio?

W Bamboo studio używamy krzesła Combo Chair marki Balanced Body. Ma ono dzielony pedał i jest dość ciężkie, ale dzięki temu jest bardzo stabilne.

Zaplanuj wizytę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *